MDS02L-15
DigiKey Part Number
1866-3401-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MDS02L-15
Description
DC DC CONVERTER 15V 2W
Customer Reference
Detailed Description
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 15V 133mA 4.5V - 5.5V Input
Category
Power (Watts)
2 W
Mfr
Voltage - Isolation
6 kV
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Efficiency
79%
Voltage - Input (Min)
4.5V
Voltage - Input (Max)
5.5V
Size / Dimension
0.77" L x 0.39" W x 0.49" H (19.5mm x 9.8mm x 12.5mm)
Current - Output (Max)
133mA