ZT120LACTY
DigiKey Part Number
458-1463-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZT120LACTY
Description
BUZZER PIEZO 30.74MM PNL MNT
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Buzzers Indicator, Internally Driven Piezo, LED, Yellow 40mA 3.7kHz 85dB @ 90V, 61cm Panel Mount Terminal Block
Category
Sound Pressure Level (SPL)
85dB @ 90V, 61cm
Manufacturer
Mallory Sonalert Products Inc.
Current - Supply
40mA
Series
Port Location
Top
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-30°C ~ 65°C
Part Status
Active
Approval Agency
cUL, UL
Driver Circuitry
Indicator, Internally Driven
Ingress Protection
NEMA 3R, 4X, 12
Input Type
AC
Mounting Type
Panel Mount
Voltage Range
90 ~ 120V
Termination
Terminal Block
Frequency
3.7kHz
Size / Dimension
1.210" Dia (30.74mm)
Technology
Piezo, LED, Yellow
Height - Seated (Max)
2.234" (56.75mm)