ASI09N27M-05Q
ASI09N27M-05Q
ASI09N27M-05Q
DigiKey Part Number
458-1331-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASI09N27M-05Q
Description
BUZZER MAGN 5V9.5X9.5MM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Buzzers Indicator, Internally Driven Magnetic 5 V 30mA 2.7kHz 80dB @ 3V, 10cm Surface Mount Solder Pads
Category
Technology
Magnetic
Manufacturer
Mallory Sonalert Products Inc.
Operating Mode
Single Tone
Series
Sound Pressure Level (SPL)
80dB @ 3V, 10cm
Packaging
Strip
Current - Supply
30mA
Part Status
Active
Port Location
Top
Driver Circuitry
Indicator, Internally Driven
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Input Type
DC
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Rated
5 V
Termination
Solder Pads
Voltage Range
3 ~ 7V
Size / Dimension
0.374" L x 0.374" W (9.50mm x 9.50mm)
Frequency
2.7kHz
Height - Seated (Max)
0.197" (5.00mm)