CXM-22-35-90-54-AC44-F5-3 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
LED Lighting COBs, Engines, Modules Chip On Board (COB) Sensus™ Gen 4 White, Warm Square
CXM-22-35-90-54-AC44-F5-3
DigiKey Part Number
1214-CXM-22-35-90-54-AC44-F5-3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CXM-22-35-90-54-AC44-F5-3
Detailed Description
Category
Temperature - Test
85°C
Manufacturer
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
50V
Series
Lumens/Watt @ Current - Test
130 lm/W
Current - Max
3.5A
Size / Dimension
28.00mm L x 28.00mm W
CCT (K)
3500K 3-Step MacAdam Ellipse
Height
1.37mm
Light Emitting Surface (LES)
22.00mm Dia
Luminous Flux @ Current/Temperature
6850lm (Typ)
Current - Test
1.05A