CXM-22-27-90-54-AC40-F5-2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Luminus Devices Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Luminus Devices Inc.
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 433
LED Lighting COBs, Engines, Modules Chip On Board (COB) CXM-22 Gen 2 White, Warm Square
CXM-22-27-90-54-AC40-F5-2
DigiKey Part Number
1214-CXM-22-27-90-54-AC40-F5-2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CXM-22-27-90-54-AC40-F5-2
Description
GENERATION 4 STANDARD COB PRODUC
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature - Test
85°C
Manufacturer
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
50V
Series
Lumens/Watt @ Current - Test
132 lm/W
Packaging
Tray
Current - Max
3.5A
Part Status
Active
CRI (Color Rendering Index)
90
Type
Chip On Board (COB)
Viewing Angle
120°
Color
White, Warm
Size / Dimension
28.00mm L x 28.00mm W
CCT (K)
2700K 2-Step MacAdam Ellipse
Height
1.37mm
Configuration
Square
Light Emitting Surface (LES)
22.00mm Dia
Luminous Flux @ Current/Temperature
6910lm (Typ)
Lens Type
Flat
Current - Test
1.05A