CGM-22-35-90-54-AC44-F5-2 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
LED Lighting COBs, Engines, Modules Chip On Board (COB) Sensus™ Gen 4 White, Warm Square
CGM-22-35-90-54-AC44-F5-2
DigiKey Part Number
1214-CGM-22-35-90-54-AC44-F5-2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGM-22-35-90-54-AC44-F5-2
Detailed Description
Category
Temperature - Test
85°C
Manufacturer
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
50.8V
Series
Lumens/Watt @ Current - Test
125 lm/W
Current - Max
4A
CRI (Color Rendering Index)
90
Size / Dimension
28.00mm L x 28.00mm W
CCT (K)
3500K 2-Step MacAdam Ellipse
Height
1.37mm
Light Emitting Surface (LES)
22.00mm Dia
Luminous Flux @ Current/Temperature
10150lm (Typ)
Current - Test
1.6A