PSR032UL0630X
DigiKey Part Number
5666-PSR032UL0630X-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PSR032UL0630X
Description
FUSE SQUARE 630A 700VAC/600VDC
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
630A 700 VAC 600 VDC Fuse Square Bolt Mount
Category
Voltage Rating - DC
600 VDC
Approval Agency
CE, cURus, UL
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Current Rating (Amps)
630A
Size / Dimension
1.898" L x 2.362" W x 2.598" H (48.20mm x 60.00mm x 66.00mm)
Voltage Rating - AC
700 VAC