JCAS040.X
DigiKey Part Number
F5242-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
JCAS040.X
Description
FUSE AUTO 40A 32VAC 32VDC
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
40 A 32 V 32 V Fuse Automotive Requires Holder Auto Link
Voltage Rating - AC
32 V
Color
Green
Fuse Type
Size / Dimension
0.555" L x 0.472" W x 1.063" H (14.10mm x 12.00mm x 27.00mm)