5.0SMDJ16CA-T7 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 5.0SMDJ16CA-T7 |
Description | TVS DIODE 16VWM 26VC DO214AB |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 26V Clamp 193A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 5.0SMDJ16CA-T7 Models |
Category | Current - Peak Pulse (10/1000µs) 193A |
Mfr | Power - Peak Pulse 5000W (5kW) |
Series | Power Line Protection Yes |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications Telecom |
Part Status Active | Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) |
Type Zener | Mounting Type Surface Mount |
Bidirectional Channels 1 | Package / Case DO-214AB, SMC |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 16V | Supplier Device Package |
Voltage - Breakdown (Min) 17.8V | Base Product Number |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 26V |