0FHA0030XP
DigiKey Part Number
0FHA0030XP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0FHA0030XP
Description
FUSE HLDR BLADE 32V 30A IN LINE
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Fuse Holder 30 A 32V 1 Circuit Blade Free Hanging (In-Line)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
0FHA0030XP Models
Category
Current Rating (Amps)
30 A
Mfr
For Use With/Related Products
ATC, ATO
Series
Fuse Type
Blade
Packaging
Bulk
Fuseholder Type
Holder
Part Status
Active
Number of Circuits
1
Mounting Type
Voltage
Fuse Size
0.75" L x 0.2" W (19.1mm x 5.1mm)