A18843-16
DigiKey Part Number
926-A18843-16-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A18843-16
Description
TFLEX SF7,4.00 229X229MM
Detailed Description
Thermal Pad Gray 228.60mm x 228.60mm Square
Category
Thickness
0.160" (4.06mm)
Thermal Resistivity
0.06°C/W
Thermal Conductivity
7.0W/m-K
Storage/Refrigeration Temperature
32°F ~ 95°F (0°C ~ 35°C)
Outline
228.60mm x 228.60mm