A18841-14
DigiKey Part Number
926-A18841-14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A18841-14
Description
TFLEX SF4,3.50 229X229MM
Detailed Description
Thermal Pad Gray 228.60mm x 228.60mm Square
Category
Thickness
0.140" (3.56mm)
Thermal Resistivity
0.07°C/W
Thermal Conductivity
4.0W/m-K
Storage/Refrigeration Temperature
32°F ~ 95°F (0°C ~ 35°C)
Outline
228.60mm x 228.60mm