TYS30151R0N-10
DigiKey Part Number
240-TYS30151R0N-10TR-ND - Tape & Reel (TR)
240-TYS30151R0N-10CT-ND - Cut Tape (CT)
240-TYS30151R0N-10DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TYS30151R0N-10
Description
FIXED IND 1UH 2.35A 35 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µH Shielded Inductor 2.35 A 35mOhm Max Nonstandard
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
35mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
150MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Inductance
Mounting Type
Surface Mount
Tolerance
±30%
Package / Case
Nonstandard
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Current - Saturation (Isat)
2.32A
Height - Seated (Max)
0.067" (1.70mm)