LI1806C151R-10 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LI1806C151R-10 |
Description | FERRITE BEAD 150 OHM 1806 4LN |
Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 150 Ohms @ 100 MHz 1 Power, Signal Line Ferrite Bead 1806 (4516 Metric) 300mA 500mOhm |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | LI1806C151R-10 Models |
Category | Current Rating (Max) 300mA |
Manufacturer Laird-Signal Integrity Products | DC Resistance (DCR) (Max) 500mOhm |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 1806 (4516 Metric) |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Filter Type Power, Signal Line | Height (Max) 0.063" (1.60mm) |
Number of Lines 1 | Size / Dimension 0.177" L x 0.063" W (4.50mm x 1.60mm) |
Impedance @ Frequency 150 Ohms @ 100 MHz |