LI0805H800R-10
DigiKey Part Number
LI0805H800R-10-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LI0805H800R-10
Description
FERRITE BEAD 80 OHM 0805 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
80 Ohms @ 100 MHz 1 Power, Signal Line Ferrite Bead 0805 (2012 Metric) 800mA 150mOhm
Category
Current Rating (Max)
800mA
DC Resistance (DCR) (Max)
150mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Height (Max)
0.035" (0.90mm)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Impedance @ Frequency
80 Ohms @ 100 MHz