LI0402C221R-10
DigiKey Part Number
240-2554-2-ND - Tape & Reel (TR)
240-2554-1-ND - Cut Tape (CT)
240-2554-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LI0402C221R-10
Description
FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 Ohms @ 100 MHz 1 Power, Signal Line Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 300mA 350mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LI0402C221R-10 Models
Category
Current Rating (Max)
300mA
DC Resistance (DCR) (Max)
350mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Height (Max)
0.020" (0.50mm)
Size / Dimension
0.040" L x 0.020" W (1.01mm x 0.50mm)
Impedance @ Frequency
220 Ohms @ 100 MHz