CM7060M132R-10
DigiKey Part Number
240-CM7060M132R-10TR-ND - Tape & Reel (TR)
240-CM7060M132R-10CT-ND - Cut Tape (CT)
240-CM7060M132R-10DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CM7060M132R-10
Description
CMC 2.5A 2LN 1.3 KOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 1.3 kOhms @ 100 MHz 2.5A DCR 25mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CM7060M132R-10 Models
Category
Current Rating (Max)
2.5A
Manufacturer
Laird-Signal Integrity Products
DC Resistance (DCR) (Max)
25mOhm
Series
Voltage Rating - DC
80V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
0.276" L x 0.236" W (7.00mm x 6.00mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.150" (3.80mm)
Impedance @ Frequency
1.3 kOhms @ 100 MHz