CM5441Z101B-10
DigiKey Part Number
240-2489-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CM5441Z101B-10
Description
CMC 75A 2LN 100 OHM TH
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Through Hole 100 Ohms @ 100 MHz 75A DCR 0.3mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CM5441Z101B-10 Models
Category
Current Rating (Max)
75A
Manufacturer
Laird-Signal Integrity Products
DC Resistance (DCR) (Max)
0.3mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Size / Dimension
0.540" L x 0.410" W (13.72mm x 10.41mm)
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.424" (10.77mm)
Number of Lines
2
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Impedance @ Frequency
100 Ohms @ 100 MHz