CM2824B103R-10
DigiKey Part Number
240-2572-2-ND - Tape & Reel (TR)
240-2572-1-ND - Cut Tape (CT)
240-2572-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CM2824B103R-10
Description
CMC 200MA 2LN 1.3 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 10000 Ohms @ 100 MHz 200mA DCR 1.3Ohm
EDA/CAD Models
CM2824B103R-10 Models
Category
Current Rating (Max)
200mA
Manufacturer
Laird-Signal Integrity Products
DC Resistance (DCR) (Max)
1.3Ohm
Series
Voltage Rating - DC
80V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power, Signal Line
Size / Dimension
0.354" L x 0.217" W (9.00mm x 5.50mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.193" (4.90mm)
Impedance @ Frequency
10000 Ohms @ 100 MHz