28R1262-000
DigiKey Part Number
28R1262-000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
28R1262-000
Description
FERRITE CORE 260 OHM SOLID
Detailed Description
Solid Free Hanging Ferrite Core 260Ohm @ 100MHz ID 1.023" W x 0.039" H (26.00mm x 1.00mm) OD 1.260" W x 0.276" H (32.00mm x 7.00mm) Length 1.181" (30.00mm)
EDA/CAD Models
28R1262-000 Models
Category
Impedance @ Frequency
260Ohm @ 100MHz
Inner Dimension
1.023" W x 0.039" H (26.00mm x 1.00mm)
Outer Dimension
1.260" W x 0.276" H (32.00mm x 7.00mm)
Length
1.181" (30.00mm)