28R0945-000
DigiKey Part Number
28R0945-000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
28R0945-000
Description
FERRITE 250 OHM HINGED 52MM X 1.
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Solid Free Hanging Ferrite Core ID 0.748" W x 0.049" H (19.00mm x 1.25mm) OD 0.945" W x 0.246" H (24.00mm x 6.25mm) Length 0.590" (15.00mm)
EDA/CAD Models
28R0945-000 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Design
Solid
Inner Dimension
0.748" W x 0.049" H (19.00mm x 1.25mm)
Packaging
Bulk
Outer Dimension
0.945" W x 0.246" H (24.00mm x 6.25mm)
Length
0.590" (15.00mm)