28R0880-000
DigiKey Part Number
240-2082-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
28R0880-000
Description
FERRITE CORE 187 OHM SOLID
Detailed Description
Solid Free Hanging Ferrite Core 187Ohm @ 100MHz ID 0.551" W x 0.059" H (14.00mm x 1.50mm) OD 0.880" W x 0.305" H (22.35mm x 7.75mm) Length 0.750" (19.05mm)
EDA/CAD Models
28R0880-000 Models
Category
Impedance @ Frequency
187Ohm @ 100MHz
Inner Dimension
0.551" W x 0.059" H (14.00mm x 1.50mm)
Outer Dimension
0.880" W x 0.305" H (22.35mm x 7.75mm)
Length
0.750" (19.05mm)