28R0756-200
DigiKey Part Number
240-2159-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
28R0756-200
Description
FERRITE CORE 140 OHM SOLID
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Solid Free Hanging Ferrite Core 140Ohm @ 100MHz ID 0.591" W x 0.045" H (15.00mm x 1.15mm) OD 0.756" W x 0.211" H (19.20mm x 5.35mm) Length 0.630" (16.00mm)
EDA/CAD Models
28R0756-200 Models
Category
Impedance @ Frequency
140Ohm @ 100MHz
Inner Dimension
0.591" W x 0.045" H (15.00mm x 1.15mm)
Packaging
Tray
Outer Dimension
0.756" W x 0.211" H (19.20mm x 5.35mm)
Length
0.630" (16.00mm)