28R0453-200
DigiKey Part Number
240-2155-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
28R0453-200
Description
FERRITE CORE 104 OHM SOLID
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Solid Free Hanging Ferrite Core 104Ohm @ 100MHz ID 0.315" W x 0.028" H (8.00mm x 0.70mm) OD 0.453" W x 0.118" H (11.50mm x 3.00mm) Length 0.472" (12.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
28R0453-200 Models
Category
Impedance @ Frequency
104Ohm @ 100MHz
Manufacturer
Laird-Signal Integrity Products
Material
28
Series
Inner Dimension
0.315" W x 0.028" H (8.00mm x 0.70mm)
Packaging
Tray
Outer Dimension
0.453" W x 0.118" H (11.50mm x 3.00mm)
Part Status
Active
Mounting Type
Free Hanging
Type
Flat
Length
0.472" (12.00mm)