28B0375-400
DigiKey Part Number
240-2296-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
28B0375-400
Description
FERRITE CORE 81 OHM SOLID 5.08MM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Solid Free Hanging Ferrite Core 81Ohm @ 100MHz ID 0.200" Dia (5.08mm) OD 0.375" Dia (9.52mm) Length 0.190" (4.83mm)
EDA/CAD Models
28B0375-400 Models
Category
Impedance @ Frequency
81Ohm @ 100MHz
Inner Dimension
0.200" Dia (5.08mm)
Packaging
Bulk
Outer Dimension
0.375" Dia (9.52mm)
Length
0.190" (4.83mm)