TCTOBL1E156M8R-ZB1 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | TCTOBL1E156M8R-ZB1 |
Description | BL- CASE / 156- CAP CODE / POLY |
Manufacturer Standard Lead Time | 99 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 15 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 25 V 1411 (3528 Metric) 100mOhm @ 100kHz |
Datasheet | Datasheet |
Category | ESR (Equivalent Series Resistance) 100mOhm @ 100kHz |
Manufacturer KYOCERA AVX | Operating Temperature -55°C ~ 105°C |
Series | Mounting Type Surface Mount |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 1411 (3528 Metric) |
Part Status Active | Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm) |
Capacitance 15 µF | Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm) |
Tolerance ±20% | Manufacturer Size Code BL |
Voltage - Rated 25 V | Features General Purpose |