TCTOBL1E156M8R-ZB1
DigiKey Part Number
478-TCTOBL1E156M8R-ZB1TR-ND - Tape & Reel (TR)
478-TCTOBL1E156M8R-ZB1CT-ND - Cut Tape (CT)
478-TCTOBL1E156M8R-ZB1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCTOBL1E156M8R-ZB1
Description
BL- CASE / 156- CAP CODE / POLY
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 25 V 1411 (3528 Metric) 100mOhm @ 100kHz
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
100mOhm @ 100kHz
Manufacturer
KYOCERA AVX
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Capacitance
15 µF
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
BL
Voltage - Rated
25 V