TAJY476K025RNJV
DigiKey Part Number
478-TAJY476K025RNJVTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAJY476K025RNJV
Description
CAP TANT 47UF 10% 25V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V 2917 (7343 Metric) 900mOhm @ 100kHz
EDA/CAD Models
TAJY476K025RNJV Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
900mOhm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated
25 V