TAJD106M050SNJ is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
10 µF Molded Tantalum Capacitors 50 V 2917 (7343 Metric) 800mOhm @ 100kHz
TAJD106M050SNJ
DigiKey Part Number
478-TAJD106M050SNJTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-TAJD106M050SNJCT-ND - Cut Tape (CT)
478-TAJD106M050SNJDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAJD106M050SNJ
Description
CAP TANT 10UF 20% 50V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
TAJD106M050SNJ Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
800mOhm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Voltage - Rated
50 V