SR155A102JAATR1- is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Datasheet
Direct
Datasheet
Upgrade
Upgrade
Similar
Similar
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
KEMET
In Stock: 932
KEMET
TDK
TDK
1000 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
SR155A102JAATR1-
DigiKey Part Number
SR155A102JAATR1--ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR155A102JAATR1-
Description
CAP CER 1000PF 50V C0G/NP0 RAD
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.150" (3.81mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)