SR151A471KAR
DigiKey Part Number
478-3170-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR151A471KAR
Description
CAP CER 470PF 100V NP0 RADIAL
Detailed Description
470 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SR151A471KAR Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.150" (3.81mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)