LD061C105KAX2A\500
DigiKey Part Number
478-LD061C105KAX2A\500TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LD061C105KAX2A\500
Description
CAP CER 1000000PF 100V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
36 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
LD061C105KAX2A\500 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Soft Termination
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.070" (1.78mm)