LD031U101GAB2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 1,991
Datasheet
Upgrade
Upgrade
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Knowles Syfer
TDK
YAGEO
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
Knowles Syfer
100 pF ±2% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
LD031U101GAB2A
DigiKey Part Number
LD031U101GAB2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LD031U101GAB2A
Description
CAP CER 100PF 100V C0G/NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
LD031U101GAB2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.036" (0.91mm)