KGM15AR71E153KT
DigiKey Part Number
478-KGM15AR71E153KTTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM15AR71E153KTCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM15AR71E153KTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM15AR71E153KT
Description
CAP CER 0.015UF 25V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.015 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
KGM15AR71E153KT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)