KGM05AR71A223JN is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 18,213
Datasheet
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
In Stock: 0
Datasheet
Cal-Chip Electronics, Inc.
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
0.022 µF ±5% 10V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
KGM05AR71A223JN
DigiKey Part Number
478-KGM05AR71A223JNTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM05AR71A223JN
Description
CAP CER 0.022UF 10V X7R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM05AR71A223JN Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)