KC7050Z33.3333C19X00
DigiKey Part Number
478-KC7050Z33.3333C19X00TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KC7050Z33.3333C19X00
Detailed Description
33.3333 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V, 2.5V, 3.3V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
1.8V, 2.5V, 3.3V
Mfr
Frequency Stability
±30ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Current - Supply (Max)
8mA
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)