KC7050Z27.0000C14X00
DigiKey Part Number
478-KC7050Z27.0000C14X00TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KC7050Z27.0000C14X00
Detailed Description
27 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V, 2.5V, 3.3V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
1.8V, 2.5V, 3.3V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max)
7.3mA
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)