KC5032Z33.3333C1KX00 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 478-KC5032Z33.3333C1KX00TR-ND - Tape & Reel (TR) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | KC5032Z33.3333C1KX00 |
Description | OSCILLATOR |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 33.3333 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V, 2.5V, 3.3V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Supply 1.8V, 2.5V, 3.3V |
Mfr | Frequency Stability ±20ppm |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Packaging Tape & Reel (TR) | Current - Supply (Max) 8mA |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Base Resonator | Package / Case 4-SMD, No Lead |
Type | Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
Frequency | Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm) |