KC5032Z100.000C1ZX00
DigiKey Part Number
478-KC5032Z100.000C1ZX00TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KC5032Z100.000C1ZX00
Detailed Description
100 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V, 2.5V, 3.3V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
1.8V, 2.5V, 3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Current - Supply (Max)
14.5mA
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)