KC5032Z100.000C1GXNH is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
100 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V, 2.5V, 3.3V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
KC5032Z100.000C1GXNH
DigiKey Part Number
478-KC5032Z100.000C1GXNHTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KC5032Z100.000C1GXNH
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
1.8V, 2.5V, 3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
14.5mA
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)