KC5032Z10.0000C1JXNH is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
10 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V, 2.5V, 3.3V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
KC5032Z10.0000C1JXNH
DigiKey Part Number
478-KC5032Z10.0000C1JXNHTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KC5032Z10.0000C1JXNH
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
1.8V, 2.5V, 3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
6.5mA
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)