KC3225Z40.0000C15XXK
DigiKey Part Number
478-KC3225Z40.0000C15XXKTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KC3225Z40.0000C15XXKCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KC3225Z40.0000C15XXKDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KC3225Z40.0000C15XXK
Description
XTAL OSC XO 40.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
40 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.71V ~ 3.63V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
KC3225Z40.0000C15XXK Models
Category
Voltage - Supply
1.71V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±30ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
8mA
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)