KC2016Z75.0000C14X00
DigiKey Part Number
478-KC2016Z75.0000C14X00TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KC2016Z75.0000C14X00
Detailed Description
75 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V, 2.5V, 3.3V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
1.8V, 2.5V, 3.3V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max)
14.5mA
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)