KC2016Z24.5760C1JXNH is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
24.576 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V, 2.5V, 3.3V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
KC2016Z24.5760C1JXNH
DigiKey Part Number
478-KC2016Z24.5760C1JXNHTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KC2016Z24.5760C1JXNH
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
1.8V, 2.5V, 3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
7.3mA
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)