KC2016Z20.0000C1HX00 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
20 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V, 2.5V, 3.3V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
KC2016Z20.0000C1HX00
DigiKey Part Number
478-KC2016Z20.0000C1HX00TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KC2016Z20.0000C1HX00
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
1.8V, 2.5V, 3.3V
Mfr
Frequency Stability
±30ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
7.3mA
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)