KAE21KR72A333KU22
DigiKey Part Number
478-KAE21KR72A333KU22TR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KAE21KR72A333KU22CT-ND - Cut Tape (CT)
478-KAE21KR72A333KU22DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KAE21KR72A333KU22
Description
CAP CER SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.033 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)