CX3225SA12000D0GPQC1
DigiKey Part Number
478-CX3225SA12000D0GPQC1TR-ND - Tape & Reel (TR)
478-CX3225SA12000D0GPQC1CT-ND - Cut Tape (CT)
478-CX3225SA12000D0GPQC1DKR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CX3225SA12000D0GPQC1
Description
XTAL/3.2X2.5MM/12MHZ/8PF/+-15PPM
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 MHz ±15ppm Crystal 8pF 120 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
120 Ohms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Active
Ratings
AEC-Q200
Type
MHz Crystal
Mounting Type
Surface Mount
Frequency
12 MHz
Package / Case
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±15ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Load Capacitance
8pF