CDR32BX393AKSR\M500
DigiKey Part Number
478-CDR32BX393AKSR\M500TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDR32BX393AKSR\M500
Description
SMP MLC HI-REL
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.039 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor BX 1206 (3216 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Failure Rate
R (0.01%)
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)