AU061A102FA72A is available for purchase but is not normally stocked.
KYOCERA AVX
In Stock: 4,976
Datasheet
Murata Electronics
Murata Electronics
1000 pF ±1% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
AU061A102FA72A
DigiKey Part Number
478-AU061A102FA72ATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AU061A102FA72A
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)