9003069F0-AA10L0100
DigiKey Part Number
478-9003069F0-AA10L0100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
9003069F0-AA10L0100
Description
5G/4G FPC ANTENNA, N77 OPTIMIZED
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Category
Number of Bands
3
Manufacturer
KYOCERA AVX
VSWR
Packaging
Box
Gain
2.5dBi, 6dBi, 5.5dBi
Features
Cable - 100mm
RF Family/Standard
Cellular
Termination
MHF, U.FL
Frequency Group
Wide Band
Mounting Type
Adhesive
Frequency (Center/Band)
788.5MHz, 2.045GHz, 4.15GHz
Height (Max)
0.006" (0.14mm)
Frequency Range
617MHz ~ 960MHz, 1.4GHz, 2.69GHz, 3.3GHz ~ 5GHz